Właściwości srebra koloidalnego

srebro koloidalne

Podczas nasilonego okresu zachorowań na grypę porą jesienno-zimową, powinno się wspomagać organizm naturalnymi środkami antybakteryjnymi i przeciwwirusowymi. Jednym z nich i coraz bardziej popularnym jest srebro koloidalne.

Srebro koloidalne znane jest już od dawna. Gdy nie były znane antybiotyki, stosowano je w celach medycznych. Niepodważalnym faktem jest, że srebro ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, odkażające. Poza tym wzmacnia pozytywną florę bakteryjną. Działa także przeciwwirusowo. Przyjmowanie srebra w postaci płynnej – pitnej zmniejsza rozmnażanie się chorobotwórczych bakterii oraz wirusów w organizmie, srebro pomaga też w walce z grzybicą oraz dzięki niemu można z powodzeniem zastopować stany zakażenia, ponieważ pomaga w gojeniu ran. Roztwór srebra stosowany jest także jako środek, który pomaga zapobiegać powstawaniu blizn.

Kolargol, czyli stężone srebro medyczne wykorzystuje stomatologia, okulistyka, a także dermatologia. Leczy się nim problemy skórne ze stanami zapalnymi. Przede wszystkim srebro jest pomocne w walce z łuszczycą, trądzikiem, bliznami, grzybicą, drożdżycą. Jako suplement diety – w postaci srebra koloidalnego – stosuje się ten pierwiastek, aby zwiększyć odporność w okresie zachorowań na grypę, przeziębienia. Srebro koloidalne jest pomocne w walce z problemami i chorobami układu pokarmowego, a także stanami zapalnymi w jamie ustnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *