Co powinien zawierać lek na ból gardła?

inovox

Ból gardła to częsta przypadłość. Towarzyszy przeziębieniom. Często pojawia się po zimowych spacerach. Zdarza się także, że dopada po wizycie w szkole lub pracy, gdzie łatwo się zarazić. Ból gardła jest na tyle nieprzyjemny, że każdy sięga po różnorodne sposoby, żeby się go pozbyć. Kiedy zawodzą domowe receptury, najlepiej sięgnąć po tabletki do ssania, na przykład Inovox. To gwarancja, że ból gardła szybko ustąpi. Co powinny zawierać w sobie tego typu tabletki? Co jest gwarancją ich działania?

  1. Środek znieczulający

Kiedy pojawia się ból gardła, towarzyszą mu problemy z przełykaniem pokarmu, a nawet śliny. Pomóc w tym może środek znieczulający, na przykład lidokaina. Miejscowe znieczulenie błony śluzowej gardła pozwoli przetrwać najtrudniejsze dni, w których ból jest najsilniejszy.

  1. Środek antyseptyczny

To substancja, która działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Przykładem takiej substancji (zawiera ją preparat na ból gardła Inovox) jest amylometakrezol, a także alkohol 2,4-dichlorobenzylowy.

Te dwa rodzaje środków są idealnym sposobem na poradzenie sobie z bólem gardła, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Co istotne, należy pamiętać o tym, że jeśli objawy utrzymują się długo, a pastylki nie pomagają, należy udać się do lekarza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *