Sposoby na zdrową cerę

Każdy chciałby mieć zdrową i piękną cerę, bez zmian i wyprysków, a najlepiej również bez zmarszczek. Oczywiście metod na dbanie o stan skóry jest wiele. Najważniejszą jednak jest prawidłowe odżywianie, bogate w witaminy i minerały oraz odpowiednie nawadnianie, które wiąże się z wypijaniem codziennie co najmniej 2 litrów wody.

Ważna jest też prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. A oto 4 sposoby na piękną cerę:

  1. Codzienne mycie.

Aby oczyścić skórę twarzy z sebum, które bywa przyczyną pojawiania się na niej wyprysków, trzeba myć ją dwa razy dziennie.

  1. Złuszczanie martwego naskórka.

Peeling to jeden z najważniejszych zabiegów, który poprzez usuwanie obumarłych komórek, pozwala na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. W ten sposób można zapobiec zanieczyszczeniom skóry, rozwojowi bakterii i w konsekwencji powstawaniu zaskórników.

  1. Nie wyciskać zaskórników.

Jeżeli już je mamy, nie wolno ich wyciskać, by nie przenosić stanu zapalnego po twarzy.

  1. Używanie odpowiednich kosmetyków.

Każdy ma inną skórę, dlatego też należy do niej dobrać kosmetyki. Na szczęście dobrych preparatów, jest coraz więcej. Dobre kremy, np. z serii Terpoline Face, nie tylko ujędrniają i poprawiają elastyczność, ale też świetnie odbudowują skórę po peelingach chemicznych i fizycznych. Osoby używające Terpoline Face mogą liczyć na poprawę elastyczności skóry, a nawet redukcję zmarszczek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *