Najlepsze sposoby na zabezpieczenie rany

Drobne wypadki zdarzają się każdemu. Najważniejsze, aby wiedzieć, jak szybko poradzić sobie ze skaleczeniami i w jaki sposób zabezpieczyć ranę tak, aby nie dostały się do niej żadne drobnoustroje i nie wdało się zakażenie.

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie rany jest przyłożenie do niej jałowego opatrunku, który jest bardzo delikatny dla uszkodzonej skóry, a jednocześnie sprawia, że krew nie przecieka, a sama rana oddzielona jest od czynników zewnętrznych.

Doskonałym wyborem jest także opatrunek nieprzywierający, który jest oddychający, dzięki czemu skaleczenie może się szybciej goić, a jednocześnie nie dotyka on bezpośrednio rany.

Dobrym, tymczasowym sposobem na zabezpieczenie rany jest także naklejenie plastra z opatrunkiem, który dobrze trzyma się skóry dzięki powłoce z klejem, a jednocześnie odgranicza od niego ranę. Chroni ją także, przed kolejnym uderzeniem bądź skaleczeniem, gdyż opatrunek zazwyczaj jest dość gruby.

Kolejnym sposobem jest opatrunek antybakteryjny, który sprawia, że skaleczenie nie ma kontaktu z zewnętrznymi bakteriami, dzięki czemu minimalnym staje się ryzyko zakażenia rany. Są to opatrunki polecane zwłaszcza na większe rany i do naklejania w jak najkrótszym czasie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *