3 skuteczne sposoby na zaparcia

W dobie szybkiego życia, stresu i nieregularnego odżywiania wysoko przetworzoną żywnością ,problem zaparć dotyczy coraz większej ilości osób młodych i starszych. W jaki sposób radzić sobie doraźnie z takimi kłopotami, które mogą powodować ból brzucha, złe samopoczucie i ociężałość?

Sposoby,które nie zawodzą

Suszone śliwki
To znany i ceniony sposób  na to, by poradzić sobie z uporczywymi zaparciami. By na pewno zadziałał, należy się ściśle  dostosować do receptury naszych babć i mam. Mianowicie dziesięć śliwek moczy się na noc w ciepłej wodzie i rano zjada całość, a wodę wypija. Efekty powinny przyjść w ciągu kilku godzin.

  1.   Herbata Xenna

Kompozycja ziół, którą można zaparzyć i wypić na przykład do kolacji to wygodna forma pozbycia się zaparcia. Herbata Xenna z Apteki Oliwnej ma naturalny skład i  można ją używać doraźnie w przypadku osób dorosłych i starszej młodzieży. Zawiera liść senesu, który skutecznie działa i reguluje pracę układu pokarmowego.

  1. Woda

Ten sposób działa już po kilku dniach. Osoby z zaparciami przyznają, że piją zdecydowanie za mało wody. Tymczasem dla prawidłowego działania jelit potrzeba co najmniej 2,5 litra tej cieczy. Nie musi być to czysta woda, ale można dostarczać ją do organizmu w postaci zup czy warzywnych koktajli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *